KONST / Litografier / Färglitografi 12509236

nr 1250 9236

Karl Granquist

(1921-1994), Finland

Färglitografi, Kust, handkolorerad. Signerad PT-upplaga. Motivet: 29x44 cm

Karl Granquist, född 1921 i Finland, död 1994, målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 29 april 2019
kl 19:37:27

Karl Granquist

Läs mer om Karl Granquist